Honours Prize Winners

The Angyal Prize - Best performance in Honours Chemistry
Alan Chen

The Cavill Prize - Best performance in Honours Medicinal Chemistry
Ishika Jaitly

Third Year Prize Winners

The School of Chemistry Prize and School Medal - Best performance in Level 3 Chemistry
Joshua Pitt

Medicinal Chemistry Prize - Best performance in Level 3 Medicinal Chemistry
Catherine Do

The RACI Analytical Chemistry Group Prize - Best performance in Level 3 Analytical Chemistry
Angus Henningham

The University of New South Wales Chemical Society Dwyer Prize - Best performance in Level 3 Inorganic Chemistry
Joshua Pitt

The Bosworth Prize and Medal - Best performance in Level 3 Physical Chemistry
Hong To

The University of New South Wales Parke Pope Prize - Meritorious performance in Level 3 Chemistry courses
Natalie Newman

The Inglis Hudson and Jeffrey Bequest Prize - Best performance in Level 3 Organic Chemistry Lokting Suen Howard Prize in the Chemistry of Materials
Michael Vamiadakis

Howard Prize in the Chemistry of Catalysis, Systems and Biology
Joshua Pitt

Second Year Prize Winners

The Barbara Messerle Prize and School Medal - Best performance in Level 2 Chemistry
Auguste McNally

Howard Prize Level 2 Inorganic Chemistry
Auguste McNally

Howard Prize Level 2 Organic Chemistry
Auguste McNally

Howard Prize Level 2 Physical Chemistry
Auguste McNally

The Alan Norman Buckley Prize - Best performance in level 2 Analytical Chemistry
Samuel Woodhouse

The University of New South Wales Chemical Society George Wright Prize - Meritorious performance in Level 2 Chemistry Courses
WenYuan LimSchneider

First Year Prize Winners

June Griffith Memorial Prize and School Medal - Best performance in Level 1 Chemistry
Eva Scoufis

The University of New South Wales Chemical Society Prize - Meritorious performance in Level 1 Chemistry Courses
Samuel North

Howard Prize Level 1A Chemistry
Bennett Chan, Pranali Jani and Xiaowei Zhang Howard

Prize Level 1B Chemistry
Alice Chao, Katherine Coffey and Ayaan Khan Howard

Prize Level 1A Higher Chemistry
Felix Weninger

Howard Prize Level 1B Higher Chemistry
Eva Scoufis

Howard Prize Level 1A Medicinal Chemistry
Lorenzo Scarpellino

Howard Prize Level 1B Medicinal Chemistry
Nemo Wu

Year 10 Prize Winner

The School of Chemistry Prize - Excellence and Enthusiasm in Chemistry for Year 10 students
Emma Langley

Postgraduate Prize Winners

Don Craig Memorial Prize - Academic excellence in a research project in the area of Crystallography
Zeno Rizqi Ramadhan

James Shannan Memorial Prize - Excellence in research using mass spectrometry
Oscar Lloyd Williams